SCOALA Tamadau CALARASI

Ești aici: Acasa Clasa pregatitoare Inscriere in clasa pregatitoare 2015-2016

Inscriere in clasa pregatitoare 2015-2016

Download METODOLOGIA si calendarul inscrierii in clasa pregatitoare 2015-2016

Download ORDIN privind aprobarea Calendarului și a Metodologiei de înscriere a copiilor în învățământul primar pentru anul școlar 2015-2016

Download ÎNSCRIEREA ÎN ÎNVATAMÂNTUL PRIMAR 2015-2016 

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1

TAMADAU MARE

CALARASI

INFORMARE

PRIVIND CLASA PREGATITOARE AN SCOLAR 2015-2016

La nivelul Scolii Gimnaziale Nr. 1 Tamadau Mare incepand cu anul scolar 2015-2016 vom avea un numar de 1,70 clase cu un efectiv de 26 copii.

Distributia pe scoli se prezinta astfel:

1.Scoala Gimnaziala Nr. 1 Tamadau Mare 1 clasa -15 copii

2. Scoala Primara Nr. 2 Plumbuita 0,50 clasa -7 copii

3. Scoala Primara Nr. 3 Seinoiu 0,20 clasa- 4 copii

“ Ziua portilor deschise” se va desfasura in data de 20.02.2015.

La nivelul unitatii scolare nu se poate realize programul “Scoala dupa scoala”

DIRECTOR,

PROF. DRAGHICESCU RADU DANIEL

 

INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN_____________                                                  
                    Anexa nr. 2. b                          
                                                   
Nivel Gimnazial                                                  
                                                   
  SITUATIA CLASELOR GIMNAZIALE CU PREDARE IN REGIM SIMULTAN CARE FUNCTIONEAZA IN ANUL SCOLAR 2014-2015                                                
                                                   
Localitatea Regimul de mediu (urban/rural) Unitatea de învăţământ (indiferent de statutul juridic) / structura Unitatea de învăţământ cu statut juridic de care aparţine Situatia invatamantului cu predare simultana la nivel gimnazial (clase V-VIII) din unitatea de invatamant
Nr. total de elevi cuprinsi in clasele cu predare simultana din care: Nr. elevi cuprinsi in clasele care functioneaza cu predare simultana Nr. total de clase in regim simultan din care nr. clase cu: Nr. cadre didactice care predau în clasele în regim simultan Nr. norme didactice la învăţământul simultan
Nr. elevi de clasa V Nr. elevi de clasa VI Nr. elevi de clasa VII Nr. elevi de clasa VIII cl.V + cl.VII cl.VI + cl.VIII cl.V + cl.VI cl. VII + cl. VIII cl.V + cl.VI + cl.VII + cl.VIII Alte situatii (precizati-le) Nr. elevi (alte situatii) elevi de cl.V + elevi de cl.VII elevi de cl.VI + elevi de cl.VIII elevi de cl.V + elevi de cl.VI elevi de cl. VII + elevi de cl. VIII elevi de cl.V + elevi de cl.VI + elevi de cl.VII + elevi de cl.VIII alte situatii (precizati-le) Nr. clase (alte situatii)
                                                   
                                                   
                                                   
                                                   
                                                   
                                                   
  SITUATIA CLASELOR GIMNAZIALE CU PREDARE IN REGIM SIMULTAN CARE VOR FUNCTIONA IN ANUL SCOLAR 2015-2016                                                
                                                   
Localitatea Regimul de mediu (urban/rural) Unitatea de învăţământ (indiferent de statutul juridic) / structura Unitatea de învăţământ cu statut juridic de care aparţine Situatia invatamantului cu predare simultana la nivel gimnazial (clase V-VIII) din unitatea de invatamant
Nr. total de elevi cuprinsi in clasele cu predare simultana din care: Nr. elevi cuprinsi in clasele care functioneaza cu predare simultana Nr. total de clase in regim simultan din care nr. clase cu: Nr. cadre didactice care predau în clasele în regim simultan Nr. norme didactice la învăţământul simultan
Nr. elevi de clasa V Nr. elevi de clasa VI Nr. elevi de clasa VII Nr. elevi de clasa VIII cl.V + cl.VII cl.VI + cl.VIII cl.V + cl.VI cl. VII + cl. VIII cl.V + cl.VI + cl.VII + cl.VIII Alte situatii (precizati-le) Nr. elevi (alte situatii) elevi de cl.V + elevi de cl.VII elevi de cl.VI + elevi de cl.VIII elevi de cl.V + elevi de cl.VI elevi de cl. VII + elevi de cl. VIII elevi de cl.V + elevi de cl.VI + elevi de cl.VII + elevi de cl.VIII alte situatii (precizati-le) Nr. clase (alte situatii)
                                                   
                                                   
                                                   
                                                   
  INSPECTOR ȘCOLAR GENERAL                                          
            COMPARTIMENT REȚEA ȘCOLARĂ,                                  

Abonati-va la newsletter si veti fi la curent cu ultimele stiri.

Mesaj rapid


Articole postate recent

Prev Next

Cine suntem?

       Înfiinţată în jurul anului 1866, pe vremea când ...

Analiza Diagnostica

INFORMAŢII GENERALE PRIVIND UNITATEA   Unitatea şcolară :  ...

Online acum

Avem 7 vizitatori și niciun membru online