SCOALA Tamadau CALARASI

Ești aici: Acasa Clasa pregatitoare Inscriere in clasa pregatitoare 2015-2016

Inscriere in clasa pregatitoare 2015-2016

Download METODOLOGIA si calendarul inscrierii in clasa pregatitoare 2015-2016

Download ORDIN privind aprobarea Calendarului și a Metodologiei de înscriere a copiilor în învățământul primar pentru anul școlar 2015-2016

Download ÎNSCRIEREA ÎN ÎNVATAMÂNTUL PRIMAR 2015-2016 

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1

TAMADAU MARE

CALARASI

INFORMARE

PRIVIND CLASA PREGATITOARE AN SCOLAR 2015-2016

La nivelul Scolii Gimnaziale Nr. 1 Tamadau Mare incepand cu anul scolar 2015-2016 vom avea un numar de 1,70 clase cu un efectiv de 26 copii.

Distributia pe scoli se prezinta astfel:

1.Scoala Gimnaziala Nr. 1 Tamadau Mare 1 clasa -15 copii

2. Scoala Primara Nr. 2 Plumbuita 0,50 clasa -7 copii

3. Scoala Primara Nr. 3 Seinoiu 0,20 clasa- 4 copii

“ Ziua portilor deschise” se va desfasura in data de 20.02.2015.

La nivelul unitatii scolare nu se poate realize programul “Scoala dupa scoala”

DIRECTOR,

PROF. DRAGHICESCU RADU DANIEL

 

INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN_____________                                                  
                    Anexa nr. 2. b                          
                                                   
Nivel Gimnazial                                                  
                                                   
  SITUATIA CLASELOR GIMNAZIALE CU PREDARE IN REGIM SIMULTAN CARE FUNCTIONEAZA IN ANUL SCOLAR 2014-2015                                                
                                                   
Localitatea Regimul de mediu (urban/rural) Unitatea de învăţământ (indiferent de statutul juridic) / structura Unitatea de învăţământ cu statut juridic de care aparţine Situatia invatamantului cu predare simultana la nivel gimnazial (clase V-VIII) din unitatea de invatamant
Nr. total de elevi cuprinsi in clasele cu predare simultana din care: Nr. elevi cuprinsi in clasele care functioneaza cu predare simultana Nr. total de clase in regim simultan din care nr. clase cu: Nr. cadre didactice care predau în clasele în regim simultan Nr. norme didactice la învăţământul simultan
Nr. elevi de clasa V Nr. elevi de clasa VI Nr. elevi de clasa VII Nr. elevi de clasa VIII cl.V + cl.VII cl.VI + cl.VIII cl.V + cl.VI cl. VII + cl. VIII cl.V + cl.VI + cl.VII + cl.VIII Alte situatii (precizati-le) Nr. elevi (alte situatii) elevi de cl.V + elevi de cl.VII elevi de cl.VI + elevi de cl.VIII elevi de cl.V + elevi de cl.VI elevi de cl. VII + elevi de cl. VIII elevi de cl.V + elevi de cl.VI + elevi de cl.VII + elevi de cl.VIII alte situatii (precizati-le) Nr. clase (alte situatii)
                                                   
                                                   
                                                   
                                                   
                                                   
                                                   
  SITUATIA CLASELOR GIMNAZIALE CU PREDARE IN REGIM SIMULTAN CARE VOR FUNCTIONA IN ANUL SCOLAR 2015-2016                                                
                                                   
Localitatea Regimul de mediu (urban/rural) Unitatea de învăţământ (indiferent de statutul juridic) / structura Unitatea de învăţământ cu statut juridic de care aparţine Situatia invatamantului cu predare simultana la nivel gimnazial (clase V-VIII) din unitatea de invatamant
Nr. total de elevi cuprinsi in clasele cu predare simultana din care: Nr. elevi cuprinsi in clasele care functioneaza cu predare simultana Nr. total de clase in regim simultan din care nr. clase cu: Nr. cadre didactice care predau în clasele în regim simultan Nr. norme didactice la învăţământul simultan
Nr. elevi de clasa V Nr. elevi de clasa VI Nr. elevi de clasa VII Nr. elevi de clasa VIII cl.V + cl.VII cl.VI + cl.VIII cl.V + cl.VI cl. VII + cl. VIII cl.V + cl.VI + cl.VII + cl.VIII Alte situatii (precizati-le) Nr. elevi (alte situatii) elevi de cl.V + elevi de cl.VII elevi de cl.VI + elevi de cl.VIII elevi de cl.V + elevi de cl.VI elevi de cl. VII + elevi de cl. VIII elevi de cl.V + elevi de cl.VI + elevi de cl.VII + elevi de cl.VIII alte situatii (precizati-le) Nr. clase (alte situatii)
                                                   
                                                   
                                                   
                                                   
  INSPECTOR ȘCOLAR GENERAL                                          
            COMPARTIMENT REȚEA ȘCOLARĂ,                                  

Abonati-va la newsletter si veti fi la curent cu ultimele stiri.

Mesaj rapid


Articole postate recent

Prev Next

Analiza Swot

Pentru a realiza o bună diagnoză a organizaţiei şcolare, vom apela la metod...

Tinte strategice

Tinte strategice: 1.     Atingerea standardelor ...

Cine suntem?

       Înfiinţată în jurul anului 1866, pe vremea când ...

Online acum

Avem 21 vizitatori și niciun membru online